Японська душа в дизайні інтер'єру

 У зв'язку з тим, що останні пару років все японське активно входить в моду - суші-бари, аніме і тд. Не залишився осторонь і дизайн інтер'єру

 Ось про нього ми і поговоримо.

 І так..Что ж собою являє Японський стиль в інтер'єрі?

 Цей стиль відрізняє себе чудово і водночас не нав'язливими, простими колірними гамами, які не напружують і надмірно не звертають на себе увагу. Зародився стиль в 16-17 століттях, що було пов'язано з появою в культурі Японії задатків капіталізму, верховна влада переходила до централізованого.

 Та частина населення, яка була досить багата, і дала поштовх до розвитку японського стилю. Це сталося завдяки їх обізнаності в предметах розкоші і в той же час притримування мінімалізму і простоти, що прийняті в облаштуванні національного житла.

 Але нам, звиклим до всього західного, важкувато як зрозуміти, так і користуватися приміщеннями, виконаними в японському стилі:

 - немає стільців і диванів

 - у ліжка відсутні ніжки!

  Ми не звикли до такого, для нас це НЕ зручно ..


Основні моменти при оформленні Японського дизайну інтер'єру:


 1. Відсутність стін - немає поділу приміщення на кімнати, є спеціальні зони (відокремлюються за допомогою різних ширм, фіранок і тд). Ширми можна переставляти як душа забажає, кожен день новий інтер'єр! Вони можуть бути як тканинні, дерев'яні (у вигляді жалюзі), так і солом'яні.
 2. Наявність контрастів - японці прагнуть до пошуку гармонії, балансу, інь і ян і тд. В інтер'єрі це виражається поєднанням кольорів (біле і чорне або класичне поєднання кольору венге і молочного дуба
 3. Поділ простору на зони - цього можна досягти завдяки різному кольору підлоги і перегородок розсувним з матового скла, і різної підсвічування підлоги, стін і стелі. Необхідні атрибут - японська кераміка, виліплена вручну.
 4. Використання ТІЛЬКИ природних матеріалів - все виробляється лише з бамбука, дерева, рисового паперу, соломи і тд. Сама меблі максимально функціональна і одночасно мініатюрна.
 5. Максимум освітлення - завдяки абажурам з рисового паперу світло стає м'яким, розсіяним, і візуально розширюється простір.
 6. Аксесуари - наявність будь-яких лялечок в кимано, шкатулки, на стінах віяла зі східними малюнками, наприклад, найпоширеніший - сакура.
 7. Ієрогліфи - це може бути все, що завгодно з наявністю малюнка з ієрогліфами. Будь то постільну білизну, оббивка дивана, подушок, завіси, ті ж ширми з нанесеним малюнком, все, все, все. І обов'язково спеціальний посуд для чайних церемоній (це невід'ємний атрибут!)
 8. Текстиль - всякі ширми занавесочки, килимки, покриття стін. І все це з такими малюнками як знову ті ж ієрогліфи, листя, квіти. Для настінних покриттів використовують в основному рослинні компоненти.

 Так як основою японського стилю є порожнеча, то його особливістю є мінімалізм. У будинку ТІЛЬКИ найнеобхідніші предмети. Все інше ховається у вбудованих в стіну шафах.

 Є ще спеціальні ніші в стіні, які використовуються для двох конкретних цілей, а саме:

 1. Почуття природності природи - для цього збирають обов'язково НЕ парна кількість різних предметів.
 2. Почуття злагодженості - тут використовуються предмети в парній кількості, симетрія.

 Якщо Ви не хочете повністю слідувати всім тонкощам, пов'язаних з оформленням Японського дизайну інтер'єру, то можна внести тільки парочку деталей, що пов'язані з культурою Сходу:

 • Полиці у формі ієрогліфів.
 • Паперові люстри (рисовий папір).
 • Наявність ікебан, бонсая ..
 • Японські аксесуари. (Щось бамбукове, наявність на стінах японської зброї, навіть звичайний набір для суші!)

 На закінчення можна сказати, що такий стиль підійде далеко не кожному. Він більше для любителів гармонії, порожнечі, тиші і наявності великої кількості світла.

 Той, хто зважився на таке оформлення - людина, що бачить прекрасне у буденному, простому, він, можна сказати, мудрий!

---

 З повагою, Анна Гаряча, менеджер з продажу інтернет-магазину Омеблі.

 Ця стаття захищена авторським правом. При розміщенні цієї статті на іншому сайті активне індексоване посилання на omebli.ua обов'язкове.


405 17.04.2019
0