ЯК захистити свій диван та інші меблі від зазіхань домашніх тварин :)

Коли у вашому домі з’являеться маленьке пухнасте чудо, то на перше місце випливає проблема псування меблів кігтиками та зубкамиАле Ви самі повинні розуміти, що лаяти бідну тваринку за свої природні інстинкті - не можнаЦе просто марно! У протилежному випадку прийдеться все життя пахати на кожну покупку нових меблів…

  Щоб Вам все таки не прийшлося витрачатись на нові меблі. давайте поговоримо про те, як можна захистити її від нападів Ваших улюбленців.

  Почнемо з кращого друга людини - собаки. Виділимо 4 методи профілактики:

1. Щоденний активний спосіб життя вашого вихованця.

    Гуляйте, бігайте, грайтеся, дурійте, придумуйте вправи для улюбленця! Загалом робіть все, щоб вихованець пускав і спалював свою енергію в іншому руслі. І у нього не буде залишатися сил і бажання гризти, жувати, слинити.

   З приводу вправ - кількість навантаження і вид вправ повинні відповідати породі собаки. Для цього проконсультуйтеся з ветеринаром. Для більшості собак підходить 30-60 хвилин безперервних вправ. Якщо у Вас немає часу або Ви просто не в змозі приділити на це час кожен день - найміть того, хто зможе це зробити за Вас (знайомого, родича або спеціальну людину).

2. Придбайте улюбленцю різноманітні розвиваючі іграшки.

   У Вашої собаки просто зобов'язані бути різні такі штуки, з якими вона може згаяти час, не спокушаючись меблями. Адже їй може бути просто напросто нудно, коли Вас немає, ось меблям і перепадає.

   Розповім свою ситуацію (історію). У шкільні роки у нас був пес доберман, звали Тайсон. Він дуже не любив залишатися вдома один. В помсту він шкоднічав... якимось чином відкривав шафу в коридорі і викидав звідти речі, до яких міг дотягнутися. Там же в коридорі стояла швейна машина ножна (у складеному вигляді вона грала роль комода, полки. Каркас у неї дерев'яний). Він погриз їй весь кут... В одній кімнаті (у нас їх 2 у квартирі) він облюбував диван, імітував на ньому копання ями. Самі розумієте, який вигляд мав з часом цей диван... Довелося потім купувати новий, а той відвезти на дачу.

Вирішили якось ми купити йому спеціальне собаче гумове кільце. До нього прив'язали мотузку. Він з радістю його гриз. А за допомогою мотузки грали з ним в перетягування. Було весело, про меблі на час було забуте поки кільце не було ізгризано так, що довелося його викинути ...

    Але погодьтеся, краще витрачати якусь невелику суму на собачі іграшки чому набагато більшу суму на покупку нових меблів!

3. Можна надати вихованцеві територію, обмежену від меблів.

Якщо житлоплоща дозволяє, то можна поселити собаку в окрему кімнату, де не буде меблів. А якщо у Вас заміський будинок або дача, то взагалі відмінно! На огородженій парканом території собака цілий день на свіжому повітрі! Свій вольєр! Роздолля! Куди там думати про набіги на меблі! :)

Якщо ж немає такої можливості... То можна залишати собаку в коридорі, закривши при цьому двері в усі кімнати або обладнати спеціальну загорожу, де можна залишити собаку. Але тут знову ж таки все залежить від того якої породи і розмірів Ваш вихованець.

4. Купити диван зі спеціальною оббивкою.

   Якщо меблі, а точніше диван, вже постраждали і Вам потрібно купити нові, то в першу чергу зверніть увагу на оббивку. У продажу є тканини, які менш схильні до впливу вихованців, кігтикам і зубкам немає за що чіплятися. Дізнатися докладніше про тканинах антикіготь, антіклик можна тутКрім оббивки у дивана можуть бути різні зовнішні дерев'яні деталі - дерев'яні підлокітники, накладки і тд. Якщо вони для Вас не принципові, то постарайтеся вибрати диван з дизайном без них. Вихованцеві нічого тоді буде гризти :)  

   Методів боротьби з гризучий інстинктом Ваших вихованців купа. Вибирати і фантазувати Вам. Але проблему потрібно ліквідовувати ще в ранньому віці. Наприклад, коли щеня надумало залізти на диван, скажіть йому "Не можна!" Або "фу!" І акуратно зніміть з нього. Скидати не можна ні в якому разі, бідна тварина може покалічиться. А коли вихованець виявиться поза меблями, на підлозі - заохочуйте його чимось, дайте іграшку, похваліть. Тоді він для себе буде розуміти і запам'ятає що можна робити, а що не можна.

   Ще Ви можете купити Вашому улюбленцю свій ВЛАСНИЙ диван, лежанку, де він буде повноправним власником і не зазіхатиме на інші меблі :) Зараз у продажу можна знайти багато чого цікавого спеціально для вихованців - дерзайте!

---

З повагою, Анна Горяча, менеджер з продажів інтернет-магазину Омеблі

Ця стаття захищена авторським правом. При розміщені цієї статті на іншому сайті активне індексоване посилання на omebli.ua обов’язкове.


722 12.04.2019
0