Українські виробники меблів: хто сьогодні «править» на ринку?

Меблевий ринок нашої країни продовжує насичуватися продукцією вітчизняних фірм і компаній. Найбільшими виробниками меблів сьогодні є: фабрика «Меркс», «Ліга-Нова», «Енран», «Аматі» і «Прогрес», свою частку ринку займає також меблі від компанії «Новий стиль» і «Екмі».

Поряд з цими великими фірмами, працюють і дрібні компанії, які не поспішають реєструвати свою діяльність, вони працюють на обмеженій території і пропонують такий же обмежений асортимент меблів. Маркетологи кажуть, що на частку дрібних компаній припадає понад 30% обороту меблевого ринку.

Однак, те, що виробляють кустарні меблевики, це зазвичай дешеві предмети з ДСП, оснащені комплектуючими низької якості. Нерідко ця продукція видається за німецьку або італійську меблі, виготовлену під популярною маркою. Такі меблеві «підробки» тільки на вигляд виглядають модно і стильно, а на ділі є справжнім «сурогатом».

Недоліки українських меблів

Вітчизняні меблі як і раніше є спрощеною версією зарубіжних моделей. Фахівці бачать причину цього в відсутністі гарної української дизайнерської школи. Це і тягне значне - п'ятирічне, відставання українського ринку від європейського.

Сьогодні такі компанії як «Меркс», «Прогрес», «Енран» почали вирощувати власних дизайнерів. Вони посилають їх на виставки в Кельні, Мілані, Франкфурті, вкладають гроші в їх навчання, набуття досвіду. Однак поки йде таке навчання, виробникам доводиться просто копіювати той стиль, який в Європі був модним 5-6 років тому.

Наприклад, українські меблевики тільки зараз стали випускати хороші комплекти меблів в стилі хай-тек і техно, використовуючи гнуте скло, пластик, перфорований метал. В Європі все це вже було 3-5 років тому, там дизайнерські розробки «перекинулися» вже на інші стилі.

 Ще одна особливість вітчизняних меблів - ідентичність матеріалів у різних компаній і фірм. Особливо це стосується дрібних виробників. Вони випускають свої меблі з ідентичних матеріалів, використовують практично однакову фурнітуру, колірну гамму. Це підтримує «стандартизацію» меблів і підтверджує висловлювання споживачів - «Вибір великий, а вибрати нема чого!»

А що ж в перспективі?

Реально українські меблевики вже зараз успішно конкурують з імпортом за рахунок обслуговування, оперативності. Покупці стали більш вимогливо ставитися до сервісу, і наші компанії можуть задовольнити їх потребу. Сьогодні вже не доведеться чекати меблів 2-3 тижні, вона часто є на складі, і може бути доставлена ​​споживачеві відразу ж після оплати.

 Крім того, багато українських меблеві компанії почали пропонувати комплексні рішення для різних приміщень: від підбору декору стін до розстановки предметів меблів. Така послуга користується попитом у корпоративних клієнтів, а також людей з достатком вище середнього. Вони хочуть отримати декор «під ключ» і отримують його, економлячи власний час.

 І нарешті, перспективним напрямком роботи українських меблярів є організація мережі фірмових салонів по всій країні, дилерська діяльність. У найближчі роки будуть виникати численні меблеві супермаркети, в яких свою продукцію зможуть представляти різні компанії.


 З повагою, Сергій Пастухов, керівник інтернет-магазину меблів Omebli.ua


  Ця стаття захищена авторським правом. При розміщенні цієї статті на іншому сайті активне індексоване посилання на omebli.ua обов'язкове.


130 19.04.2013
0