Японська душа в дизайні інтер'єру

 Один стиль в дизайні інтер'єру ми вже розглядали в минулих статтях (детальніше тут)

  У зв'язку з тим, що останні пару років все японське активно входить у моду - суші-бари, аніме і тд. Не залишився осторонь і дизайн інтер'єру.

  Ось про нього ми і поговоримо.

  І так... Що ж собою являє Японський стиль в інтер'єрі? 

 Цей стиль відрізняє себе чудово і водночас не нав'язливими, простими кольоровими гамами, які не напружують і надмірно не звертають на себе увагу. Зародився стиль в 16-17 століттях, що було пов'язано з появою в культурі Японії задатків капіталізму, верховна влада переходила до централізованість.

  Та частина населення, яка була досить багата, і дала поштовх до розвитку японського стилю. Це сталося завдяки їх поінформованості в предметах розкоші і в теж час притримування мінімалізму і простоти, що прийняті в облаштуванні національного житла.

  Але нам, звиклим до всього західного, важкувато як зрозуміти, так і користуватися приміщеннями, виконаними в японському стилі:

 - Нема стільців і диванів

 - У ліжка відсутні ніжки!

  Ми не звикли до такого, для нас це НЕ зручно...

 стол и стулья в японском стиле

Основні моменти при оформленні Японського дизайну інтер'єру:

 1. Відсутність стін - немає розподілу приміщення на кімнати, є спеціальні зони (відокремлюються за допомогою різних ширм, фіранок і тд). Ширми можна переставляти як душі завгодно, кожен день новий інтер'єр! Вони можуть бути як тканинні, дерев'яні (у вигляді жалюзей), так і солом'яні .
 2. Наявність контрастів - японці прагнуть до пошуку гармонії, балансу, інь і янь і тд. В інтер'єрі це виражається поєднанням кольорів (біле і чорне або класичне поєднання кольору венге і молочного дуба)
 3. Поділ простору на зони - цього можна досягти завдяки різному кольору підлоги і перегородок розсувним з матового скла, і різної підсвічування підлоги, стін і стелі. Необхідні атрибут - японська кераміка, виліплена вручну.
 4. Використання ТІЛЬКИ природних матеріалів - все виробляється лише з бамбука, дерева, рисового паперу, соломи і тд. Самі меблі максимально функціональна і одночасно мініатюрна .
 5. Максимум освітлення - завдяки абажурам з рисового паперу світло стає м'яким, розсіяним, і візуально розширюється простір.
 6. Аксесуари - наявність будь-яких лялечок в кимано, шкатулки, на стінах віяла з східними малюнками, наприклад, найпоширеніший - сакура .
 7. Ієрогліфи - це може бути все, що завгодно з наявністю малюнка з ієрогліфами. Будь то постільна білизна, оббивка дивана, подушок, завіси, ті ж ширми з нанесеним малюнком, все, все, все. І обов'язково спеціальний посуд для чайних церемоній (це невід'ємний атрибут!)
 8. Текстиль - всякі ширми занавесочки, килимки, покриття стін. І все це з такими малюнками як знову ті ж ієрогліфи, листя, квіти. Для настінних покриттів використовують в основному рослинні компоненти .

  Так як основою японського стилю є порожнеча, то його особливістю є мінімалізм. У будинку ТІЛЬКИ найнеобхідніші предмети. Все інше ховається у вбудованих в стіну шафах.

 

 Є ще спеціальні ніші в стіні, які використовуються для двох конкретних цілей, а саме:

 1. Почуття природності природи - для цього збирають обов'язково НЕ парна кількість різних предметів .
 2. Почуття злагодженості - тут використовуються предмети в парній кількості, симетрія .

 Якщо Ви не хочете повністю слідувати всім тонкощам, пов'язаних із оформленням Японського дизайну інтер'єру , то можна внести тільки парочку деталей , що пов'язані з культурою Сходу:

 • Полиці у формі ієрогліфів.
 • Паперові люстри ( рисовий папір ) .
 • Наявність ікебан , бонсая ..
 • Японські аксесуари. ( Щось бамбукове , наявність на стінах японської зброї , навіть звичайний набір для суші !)

 На закінчення можна сказати , що такий стиль підійде далеко не кожному. Він більше для любителів гармонії , порожнечі , тиші і наявності великої кількості світла .

  Той , хто зважився на таке оформлення - людина, що бачить прекрасне у буденному , простому , він, можна сказати , мудрий !


З повагою , Анна Гаряча , менеджер з продажу інтернет -магазину Омеблі.


Ця стаття захищена авторським правом. При розміщенні цієї статті на іншому сайті активна індексуєме посилання на www.omebli.ua  обов'язкове.