Що варто знати про каркасах м'яких меблів

Вибираючи крісло, диван, ми відразу звертаємо увагу на їх зовнішні особливості – малюнок та колір оббивки, дизайн меблів. І це звичайно справедливо.

Ось тільки термін служби м'якої меблів залежить не від забарвлення та дизайну, а від каркасу. Цей той «кит», на якому та тримається 80% якості предмета меблів.

У сучасному меблевому виробництві використовуються три типу каркасів:  

  • дерев'яні
  • металеві
  • комбіновані (дерево + ДСП, дерево + фанера, метал + дерево).

Різницю між ними можна визначити навіть по вазі. Якщо ви абсолютно НЕ розбираєтеся в меблевому виробництві, для того, щоб приблизно представляти собі, з чого зроблений каркас, предмет меблів потрібно підняти. Чим він важчий, тим велика ймовірність, що в ньому дійсно дерево.

Однак тут встає питання – яке дерево? Раніше вся без виключення м'яка меблі створювалася на дерев'яному каркасі. А порода дерева залежала від рівня доходів споживачів та національності. Перший ознака – рівень доходів залишається незмінним та зараз. А от в національному аспекті багато помінялося.

Так, раніше, європейські виробники для своєї м'якої меблів використовували виключно бук та дуб, скандинави – березу, а росіяни та українці – деревину хвойних порід. Сьогодні ж все змішалося, та деякі європейські фабрики випускають дивани та крісла на каркасі з деревини груші, хвойних порід. Нерідко цю деревину у нас ж та закуповують, от тільки після транспортування, обробки таке сировині зростає в ціною, як та кінцевий продукт – меблі.


Які каркаси створюються сьогодні

За суті, в наше час, вибираючи м'яку меблі на дерев'яному каркасі, ми володіємо такими варіантами (розташовані в порядку спадання вартості):

n

  • Каркас з екзотичних та цінних порід деревини (тик, махагон)
  • Каркас з дуба
  • Каркас з бука – так ж красиво, але стоїть дешевше;
  • Каркас з берези та сосни;

речі це не тільки рейтинг спадання ціни, але та рейтинг міцності каркасів. Так, самими міцними вважаються каркаси з цінних та екзотичних порід дерева, а замикає рейтинг каркас з сосни.

Міцні дерев'яні каркаси для меблів бувають з рідкісних порід дерева

Однак потрібно відразу розуміти, що сьогодні немає м'якої меблів, чий каркас на 100% складався б з дерева. Якщо це було б так – кінцева ціна дивана зросла б багаторазово. Натуральний дерев'яний брус застосовується тільки для несучої частини. А частини невидимих складових (стінки, дно білизняного скриньки, внутрішня частина сидіння, боковин, спинки) виконуються з ДВП, фанери, ДСП, ЛДСП.

Каркас сучасної меблів

М'яка меблі з дерев'яним каркасом – це традиційний, класичний варіант. Чого НЕ скажеш про меблів на металевим каркасі. Його використовують тільки для створення оригінальних сучасних колекцій м'якої меблів.


Що перевагу – метал або дерево?

«Дуб або бук? Дерево або метал?», - такої питання може виникнути у покупця, однак ні один компетентний продавець НЕ зможе відповісти на нього однозначно. До наприклад, «хвойний» каркас буде служити менше дубового, але по ціною він дешевше,  каркас з тика дуже міцний та практичний, але стоїть дорого.

Меблі з металевого каркасу

Що стосується металліческіго каркаса, то тут важливо знати з якого саме металу він створений. У люкс-колекціях меблів для каркасу обов'язково використовують титанові деталі, які забезпечують всій моделі виняткову надійність та довгий термін експлуатації. Моделі ж «стандартного» класу зазвичай роблять на каркасі з оцинкованої або нержавіючої сталі.

Здавалося б, каркас з металу по визначенням повинен бути міцніше каркаса з дерева. Однак це не завжди так. Термін служби металевого каркаса буде залежатиме як від самого матеріалу, так і від якості кріплення. Зварний каркас набагато більш надійний, ніж той, що скріплено болтами. Останній варіант по надійності поступиться навіть каркасу з бука.


 

n

З повагою, Михайло м'які, експерт по м'якої меблів інтернет-магазину Омеблі.

 


 

Ця стаття захищена авторським правом. При розміщенні цій статті на іншому сайті активна індексується посилання на www.omebli.ua  обов'язкове.