Все про оббивці м'яких меблів, що вам варто знати

Більш 1000 варіантів оббивних тканин існує сьогодні та серед цього різноманіття деколи складно зробити вибір. Адже нам так важливо, щоб оббивка на м'якої меблів була красивою, яскравою, практичною, довговічною. А ще – НЕ занадто дорогою, адже третину ціни дивана або крісла припадає саме на ціну оббивного матеріалу. 

Які ж матеріали використовують нині для оббивки?
Якими якостями вони володіють?


І нарешті – як доглядати за меблями з визначеним оббивним матеріалом? Обо всім цьому – нижче.


«Не рветься, НЕ линяє, НЕ брудниться…» Як це перевіряють?


Кожна поважаюча себе меблева фірма, перед тим як включити оббивну тканину в асортимент, обов'язково перевіряє її. Причому оцінює НЕ тільки щільність (для меблевій тканини мінімальна цифра щільності дорівнює 200 г/кв. м), але та стійкість до стирання, вогнестійкість, повітропроникність.
Тест на стирання зазвичай виконується так: механічним способом матеріал труть спеціальним абразивним диском. При цьому здійснюються тільки кругові руху. Цей процес йде до тих пір, поки НЕ утворюються 3-5 рваних ниток на гладкої тканини та повне стирання ворсинок на ворсової. Чим більше коефіцієнт стирання, тим довше буде служити тканину на м'якої меблів. До наприклад:
- шенилл (різних виробників) витримує 6-10 тис. оборотів.

Для оббивки використовують самі різні матеріали

- натуральний велюр – 7-8 тис. оборотів.

- велюр синтетичний (з поліестеру) – 50 тис. оборотів.
Ще один важливий тест – на цветостойкость матеріалу. Він показує, наскільки колір стійок до дії вологи, світла, тертя. Стандартний показник кольоростійкості сьогодні прийнятий рівним 3,5, але якщо є можливість, стоїть вибрати оббивну тканину з показником 4-4,5. При цьому стоїть розуміти, що темні тканини при дії прямих сонячних променів все одно зі часом вигорять.


Захисні просочення для оббивки м'якої меблів


Сьогодні існує кілька інноваційних синтетичних просочень, якими виробники обробляють оббивні тканини для диванів та крісел. Самі відомі просочення – американські Teflon та Scotchgard. Тканина, яку просочили цими засобами, стає простий в догляді, довговічною, стійкої до вигорання кольору. При цьому важливо пам'ятати, що такої ефект НЕ збережеться вічно. Через 2-3 року просочення на меблевій тканини повністю втратить свої властивості.
Існують сьогодні та такі матеріали, які немає потреби обробляти. До наприклад, майкровелюр, який повністю складається з нейлону. Ця тканину сама по собі володіє хорошими грязеотталкивающими якостями.

 Ще один інноваційний матеріал для оббивки м'якої меблів – арпатек. Це замінник шкіри, який має унікальні якості: напомацки повністю імітує тонку м'яку шкіру, НЕ вимагає особливого догляду, добре зберігає колір, легко чиститися, дуже практичний. Тест на зносостійкість у Арпатек показує 500 тис. оборотів.

 

 

Як доглядати за оббивкою

Велюр та Шенілли – категорично заборонено стирати! Тільки суха чищення. Пил з таких диванів або крісел краще всього видаляти м'якої щіткою або пилососом. Плями виводяться тільки спеціальними засобами. У крайньому випадку – легка чищення мильним розчином з подальшим промоканием поверхні меблів м'якої папером.

Жаккард – Рекомендована суха чищення пилососом, видалення плям з допомогою спеціальних розчинів. Жакардові тканини дуже швидко вигорають на сонце, тому таку меблі бажано «затінювати». Гладити праскою поверхню жаккарда не можна, оскільки під дією температури покриття береться світлими плямами.

Флок – догляд за м'якої меблями, покриттів флоком, простий. Можна протирати м'якої вологою губкою, пилососити, чистити щіткою. Один нюанс – НЕ варто використовувати для чищення кошти, які містять нафтопродукти та спирт. Якщо їх застосовувати, то розчиниться клейовий шар та флок швидко «полисеет».

Шкіра натуральна – здатна поглинати вологу з повітря, тому важливо, щоб в приміщенні була вологість не менш 70%. Якщо показник менше, меблі з натуральної шкіри швидко покриється тріщинами, стане сухий та ламкою, почне обсипатися барвник. Рекомендується раз в рік змащувати поверхню шкіряній меблів стеаринової мастилом. Це дозволить йому довше НЕ втрачати еластичності.

Шкіра штучна – більш практична, ніж натуральна. Проте та таку меблі НЕ стоїть розміщувати під прямими сонячними променями, біля опалювальних приладів та ламп. Видаляти плями з шкіряній меблів краще всього слабким мильним розчином.

 

З повагою, Михайло м'які, експерт по м'якої меблів інтернет-магазину Омеблі.


Ця стаття захищена авторським правом. При розміщенні цій статті на іншому сайті активна індексується посилання на www.omebli.ua  обов'язкове.