Українські виробники меблів: хто сьогодні «править» на ринку?

Меблевий ринок нашої країни продовжує насичуватися продукцією вітчизняних фірм та компаній. Найбільшими виробниками меблів сьогодні є: фабрика «Меркс», «Ліга-Нова», «Енран», «Аматі» та «Прогрес», свою частку ринку займає також меблі від компанії «Новий стиль» та «Екмі».

Поряд з цими великими фірмами, працюють та дрібні компанії, які НЕ поспішають реєструвати свою діяльність, вони працюють на обмеженою території та пропонують такої ж обмежений асортимент меблів. Маркетологи говорять, що на частку дрібних компаній припадає більш 30% обороту меблевого ринку.

Однак, то, що виробляють кустарні меблярі, це зазвичай дешеві предмети з ДСП, оснащені комплектуючими низького якості. Нерідко ця продукція видається за німецьку або італійську меблі, виготовлену під популярною маркою. Такі меблеві «підробки» тільки з виду виглядають модно та стильно, а на справі є справжнім «сурогатом».

Недоліки української меблів

Вітчизняна меблі як і раніше є спрощеної версією зарубіжних моделей. Фахівці бачать причину цього в відсутність хорошою української дизайнерської школи. Це та тягне значне – п'ятирічне, відставання українського ринку від європейського.

Сьогодні такі компанії як «Меркс», «Прогрес», «Енран» почали ростити власних дизайнерів. Вони посилають їх на виставки в Кельні, Мілані, Франкфурті, вкладають гроші в їх навчання, придбання досвіду. Однак поки йде таке навчання, виробникам припадає просто копіювати той стиль, який в Європі був модним 5-6 років тому.

До наприклад, українські меблярі тільки зараз сталі випускати хороші комплекти меблів в стилі хай-тек та техно, використовуючи гнуте скло, пластик, перфорований метал. У Європі все це вже було 3-5 років тому, там дизайнерські розробки «перекинулися» вже на інші стилі.

 Комплекти меблів від українських виробників

Ще одна особливість вітчизняної меблів – ідентичність матеріалів у різних компаній та фірм. Особливо це стосується дрібних виробників. Вони випускають свою меблі з ідентичних матеріалів, використовують практично однакову фурнітуру, колірну гаму. Це підтримує «стандартизацію» меблів та підтверджує висловлювання споживачів – «Вибір великий, а вибрати нічого!»

А що ж в перспективі?

Реально українські меблярі вже зараз успішно конкурують з імпортом за рахунок обслуговування, оперативності. Покупці сталі більш вимогливо ставитися до сервісу, та наші компанії можуть задовольнити їх потреба. Сьогодні вже НЕ доведеться чекати меблів 2 -3 тижні, вона часто є на складі, і може бути доставлена споживачеві відразу ж після оплати.

 Комплексні рішення для приміщень

Крім того, багато українські меблеві компанії почали пропонувати комплексні рішення для різних приміщень: від підбору декору стін до розстановки предметів меблів. Така послуга користується попитом у корпоративних клієнтів, а також людей з достатком вище середнього. Вони хочуть отримати декор «під ключ» та отримують його, економлячи власне час.

 Майбутнє українських виробників меблів

І нарешті, перспективним напрямком роботи українських меблевиків є організація мережі фірмових салонів по всій країні, дилерська активність. У найближчі роки будуть виникати численні меблеві супермаркети, в яких свою продукцію зможуть представляти різні компанії.


 

З повагою, Сергій Пастухов, керівник інтернет-магазину меблів Omebli.ua

 


 


 

Ця стаття захищена авторським правом. При розміщенні цієї статті на іншому сайті активна індексуєме посилання на www.omebli.ua  обов'язкове.