Піскоструйка, аплікація, фотодрук ... Методи нанесення малюнків на шафи-купе

Простим шафою купе сьогодні вже нікого не здивуєш. Можливо саме тому при замовленні шафи, люди часто просять нанести на дверці малюнки – футуристичні елементи, квіти, логотипи або цілі картини.

Якими ж способами на дверці шаф-купе наносять малюнки? З допомогою чого це робиться та як впливає на кінцеву вартість? Варто докопатися до істини…


Сучасні прийоми декорування шафи-купе

  • Піскоструминна обробка. Ця технологія декорування скляних поверхонь, яка заснована на механічному впливі повітряної струменем з абразивними частками. Після такої обробки поверхню покривають спеціальним хімічним складом, який НЕ дає малюнку швидко забруднюватися та втрачати свої декоративні якості.

 Піскоструминна обробка шаф купе

З допомогою піскоструйки на скло можна нанести однотонні малюнки будь складності, навіть з двох сторін. При бажанні можна матувати контур, що дозволяє отримати об'ємний малюнок, а при глибокої матіровки зображення нагадує барельєф.

Метод піскоструйки допоможе та в тому випадку, якщо замовник хоче отримати малюнок, але НЕ бажає мати прозорі двері в шафі. Піскоструминне зображення буде нанесено на зовнішню сторону скляних дверей, а на внутрішньої стороні буде виконано повне матування. Такі двері виглядають дуже стильно, оригінально, але при цьому практично.

  • Кольорова пескоструйка. Так називається технологія обробки дзеркал, стекол повітряним потоком з кварцовим піском та спеціальними барвниками. У цьому випадку матовий візерунок або поверхню набуває кольору. У одному малюнку вони можуть змішуватися, робити плавні переходи. Це може бути багатошарове зображення, яке радує очей НЕ тільки поєднанням фарб, але та об'ємом.

Деякі порівнюють такі малюнки з вітражами, але це НЕ зовсім вірно. Кольорове піскоструминне зображення виглядає ніжно, НЕ занадто яскраво, лінії в малюнку тонкі, практично НЕ помітні.

 Кольорова піскоструминна обробка шаф купе

Додатково для більшого ефекту в шафі може створюватися підсвічування з торців. У цьому випадку виходить стильний ефект «внутрішнього світіння», коли малюнок грає фарбами, виглядає, немов об'ємна 3Д картина. Природно, стоїть така робота недешево. Кольоровий малюнок + підсвічування може додати 30-50% до остаточної ціною шафи.

  • Плівкова аплікація. Її виконують з застосуванням кольорових або текстурних плівок, виконаних на синтетичної основі. Плівками можна декорувати НЕ тільки скло, але та дзеркало, поверхню ДСП. Малюнок, візерунок або навіть текст вирізується з плівки потрібного кольору плоттерной різкій.

Вихідний малюнок розкладається на кольорові складові, кожна з яких вирізується та клеїться окремо. Створення композиції – НЕ складна робота, але вимагає точності та акуратності. При бажанні аплікацію можна зробити на обох сторонах дверей шафи, що додасть зображенню обсяг.

 Плівкова аплікація шаф купе

Цей метод декорування шафи-купе вважається «бюджетним» та НЕ занадто довговічним. Нерідко, при інтенсивному використанні, картинка змінює свій колір, може покритися плямами (особливо якщо виконана в білому кольорі). Ще нюанс – якщо плівка НЕ занадто якісна, але вона може розпочати «відставати» по краях.

  • Фотодрук. Ще один сучасний метод нанесення малюнка на двері шафи купе. Арт, фото архітектурних об'єктів, міст, людей, флори та фауни – все це може виявитися на двері шафи. Фотодрук може бути кольорова або однотонна, чорно-біла, матова або глянсова, покривати всю площа шафи або тільки частина. Поверхня завданого зображення обов'язково покривається спеціальним лаком, мають водостійкі властивості.

 Фотодрук

За ціною фотодрук стоїть між плівковою аплікацією та кольорової піскоструминної обробкою. За якості зображення – це один з кращих методів, який відрізняють яскраві, чіткі, помітні малюнки.

 


З повагою, Федот корпускул, експерт по корпусних меблів інтернет-магазину Омеблі.

 

 

 

Ця стаття захищена авторським правом. При розміщенні цієї статті на іншому сайті активна індексується посилання на www.omebli.ua  обов'язкове.

 P.S. Кутові шафи-купе можна купити тут.