Все, що вам варто знати про вибір офісного крісла

Правильно підібране офісне крісло – це важливий чинник, який впливає на ефективність та швидкість роботи співробітників будь фірми.

Допитливі японці навіть провели дослідження, порівнявши показники діяльності людей, сидячих в зручному кріслі та тих, хто тулився на низькою, твердої табуретці. Природно, в перший випадку ефективність праці виявилася набагато вище. 

 зручне офісне крісло

Проте це відноситься тільки до тим, хто сидить на «правильному» офісному кріслі. Воно повинно відповідати хоча б цього, мінімального набору вимог:

 • Мати надійні пластикові підлокітники.

 

 • Мати стійку, краще всього п'ятипроменеву опору.
п'ятипроменева опора

 

 • На опорі повинні бути зафіксовані легко обертають коліщата.

 

 • Мати можливість регулювання по висоті та нахилу спинки. Причому дуже важливо, щоб людина міг це зробити, НЕ встаючи з крісла, однієї рукою, швидко та легко.

 

  • Мати амортизатор, який значно знижує навантаження на хребет, коли людина різко опускається на сидіння.

 

   • мати спеціальне потовщення на спинці в місці поперекового поясу людини. А ще краще, якщо спинка крісла буде виконана s-образно, в відповідно з вимогами сучасної ергономіки.

 

   • Мати м'яке ущільнення у переднього краю сидіння. Воно покликане знижувати тиск на ноги, допомагає уникнути пережиму судин та вен на ногах при боргом сидінні.

Важливі поради по вибору офісного крісла

Якщо стоїть вибір – купити крісло з підлокітниками або без, віддавай перевагу першого варіанту. Купівля крісел без підлокітників може бути виправдана тільки одним обставиною – якщо в офісі занадто мало вільного простору. Під всіх інших випадках потрібно вибирати моделі з підлокітниками. Їх завдання:

 

   • Підтримка людини при вставанні та опусканні в крісло, легкість цих дій;
   • Підтримка ліктів при роботі за комп'ютером.

 обертове крісло на коліщатках з підлокітником

Ще один вибір – обертове крісло або немає. Правило тут просте: для співробітників компанії стоїть купувати обертове крісло на коліщатках, а для відвідувачів – звичайне, без обертання. Фахівці довели, що людина, сидить під обертовому кріслі, проти своєї волі може по інерції «підкручувати» з боку в сторону. Це заважає бесіді, НЕ дає зосередитися нікому.

Вибираючи офісне крісло важливо звернути увагу та на його коліщата. Вони повинні відповідати виду підлоги. Так, якщо в офісі підлоги покриті ламінатом, кахлем, паркетом або будь-яким іншим твердим матеріалом, то коліщата у крісла повинні бути м'якими. Якщо ж на підлозі килим, ковролін, то коліщата потрібні тверді. 

І нарешті, стоїть Чи купувати для співробітників компанії офісні крісла з м'якими підголовниками. Фахівці категоричні – НЕ стоїть. Тут справа в тому, що коли спина, плечі, голова людини знаходять м'яку опору, велика ймовірність настання дрімотного стану. А адже офіс НЕ саме підходяще місце для сну!


 

З повагою, Іван Креслофф, фахівець з офісних крісел інтернет-магазину меблів Omebli.ua

 

Ця стаття захищена авторським правом. При розміщенні цієї статті на іншому сайті активна індексуєме посилання на www.omebli.ua обов'язкове.