Обідні столи. Які бувають, як вибрати те, що потрібно?

Одні звикли є в вітальні, інші – в спеціально обладнаній їдальні, третій (та їх більшість) – прямо на кухні. Але все ці люди в будь-якому приміщенні сідають трапезувати за обідню стіл – необхідний елемент будинку або квартири.

Варіацій обідніх столів сьогодні дуже багато, але основні складові залишаються однаковими:

  • Кришка – стільниця;
  • Опори – ніжки;
  • царга – рама, з'єднує опори, яка має форму квадрата, прямокутника або навіть овалу, кола.

Ці елементи з'єднуються між собою з допомогою шурупів, шипів, гвинтів або на худий кінець клею. Дуже бажано, щоб ніжки та царга були виконані з деревини або металу, а НЕ з ДСП. У останньому випадку на довговічність та надійність конструкції розраховувати на припадає.


Такі важливі розміри...

Фахівці стверджують, що розмір обіднього столу стоїть визначати виходячи з його місцерозташування. Так, наприклад, сім'ї з  чотирьох людина для спільної трапези потрібно стіл габаритами 85 × 85 або 90 × 70 см, при умови, що він буде стояти в центрі кімнати. Якщо ж стіл буде примикати до стіні довгій стороною, то для чотирьох людина потрібно вибрати прямокутну модель з габаритами 120 × 80 см.

За круглим столом з діаметром 75-80 см можуть розміститися два людини. За столом з діаметром 85 см – три людини, 95 см – чотири, 130 см – Сім людина, більш 165 см – десять. Дуже важливо, щоб люди могли легко та вільно всістися за стіл та так ж легко встати через столу.

Висота більшості обідніх столів розрахована на людини середнього росту. Вона дорівнює 75-77 см. Є столи з висотою 70 см, але вони НЕ занадто зручні.

Якщо важко зупинити вибір на столі певної форми, можна купити стіл-трансформер. Спочатку він зроблений квадратним або круглим, який може трансформуватися в більший по розміром прямокутник або овал.


Види обідніх столів-трансформерів

Складаний стілЩе 15-20 років тому існував тільки один варіант трансформації.  Такі столи називалися конструкціями «з центральними вкладками». Вони добре підходили  для тих, хто приймав гостей рідко, оскільки встановлювати вкладки досить клопітно. Сьогодні столи такої конструкції зустрічаються рідко.

Більш затребуваними та популярними є моделі з висувними боковинами-«крилами». Вони оснащені зручними механізмами, завдяки яким можна легко та швидко прикріпити додаткові секції.

Стіл відкидний

Ще одна варіація – стіл з відкидними «крилами». Він підійде в випадку рідкісного приходу гостей. Всі справа тут в тому, що сидіти зі боку «крила» незручно, воно перекриває простір для колін та до того ж займає багато місця. Саме тому краще тримати його зібраним.

І ще одна модель – з подвійним складанням. Вона підходить тільки для просторих кімнат. Такі обідні столи зручні як в розкладеному, так та в зібраному вигляді.


З чого створюють сучасні обідні столи?

Та практично з всіх можливих матеріалів: МДФ, ДСП, метал, скло, природний та штучний камінь, дерево. Для облицювання використовують шпон, ламіновані плівки, керамічну плитку.

Для шикарних обідніх столів прийнято використовувати масив деревини, причому НЕ тільки для ніжок, але та для стільниці. Однак для створення останньої НЕ беруть цільний шматок, а тільки набірне дерево. Зазвичай це бук, дуб, клен, горіх, вишня або навіть гевея, яка по міцності може суперничати з дубом. Дерев'яні столи досить дороги, але дуже красиві, надійні, важкі. Це свого роду символ достатку та розкоші, затишку.

Стіл з масиву дерева

Середня цінова категорія – столи, вкриті шпоною, виконані з МДФ. Дуже часто з шпони викладають красивий малюнок на поверхні столу. Ще один варіант «середнячка» - стіл з комбінації металу та скла, пластику та дерева, а також моделі з ротанга.

Дешеві обідні столи виконуються з ДСП, декоруються ламінованим плівками, які імітують дерево, камінь, шкіру.


 

З повагою, Федот Корпускул, експерт по корпусних меблів інтернет-магазину Омеблі.

 

 

Ця стаття захищена авторським правом. При розміщенні цієї статті на іншому сайті активна індексується посилання на www.omebli.ua  обов'язкове.