Дерево, ДСП, МДФ ... Що це все таке і з чого ж краще замовляти меблі?

Зараз багато говорять про екологічності навколишнього середовища, про тому, що натуральне дерево – це корисно для здоров'я та круто та т.д. На цієї хвилі багато виробники меблів спекулюють, продаючи, нібито, дерев'яну меблі з масиву дерева та т.д.

Але! Багато покупці навіть НЕ представляють, як вони можуть бути іноді обмануті.

Почнемо з того, що меблі з шматка дерева виробляти дуже складно та дорого, тому, якщо ви купуєте, як Вам сказали, «дерев'яну» меблі з масиву та ця меблі має невисоку вартість, то тут вже щось не то. Справжня меблі з масиву дерева стоїть дорого. Та та потрібна Чи вона Вам? За меблями з масиву потрібен особливий догляд, потрібно дотримуватися температурний та вологісний режим в приміщенні, де вона буде стояти, треба знати, як за ній доглядати. Якщо Ви цього нічого НЕ будете робити, то ваша дорогуща меблі дуже скоро стане деформуватися, втрачати свій колір та т.д.

Але що ж тоді робити, якщо НЕ хочеться оточувати себе меблями, зробленої з «хімії»?

На допомогу нам приходить клеєний (складальної) масив. З цього матеріалу робиться меблі з різних дерев'яних брусків, дощок. За екологічності, по «Дерев'яне» така меблі буде те саме меблів з масиву дерева, але по ціною значно дешевше, так як виробляти таку меблі простіше. Наприклад, ніжки столу можуть бути зроблені з масиву дерева (так як зробити ніжки з масиву НЕ дуже складно), а стільницю можна зробити от з такого клеєного дерева. Часто цей складальної масив покривають шпоною. Наприклад, сам масив роблять з недорогого дерева, наприклад, сосни, а покривають шпоною з горіха.

 Шпон чудово підходить для додання естетичного виду меблів

Що таке шпон? Шпон виробляють так: зрізають з дерева величезну стружку, яку потім можуть склеювати між собою та от цю стружку (шпон) потім наносять на потрібну основу – в нашому випадку на клеєний масив дерева. Шпон в основному роблять з листяних порід дерево. Важливо наявність красивих волокон цього шпони – так меблі буде мати красивий благородний вид.

Так от, описаний вище, клеєний масив, да та ще покритий якщо шпоною, виходить набагато більш стійкий до температурі, до вологості в приміщенні, а значить менше вимагає догляду, а меблі, зроблена з такого матеріалу буде НЕ тільки екологічної, але та довговічною. З такого матеріалу роблять, столи (обідні, журнальні), ліжка, кухні

ФАНЕРА – дуже поширений цей матеріал в виробництві меблів. Фанеру роблять з 3-х або більш шарів шпони. Таким чином, фанера – це достатньо гнучкий та міцний матеріал, екологічний та довговічний. Особливо якісна виходить з багатошарової фанери м'яка меблі (там її використовують в якості каркасів)

Натуральна деревина входить в складу таких матеріалів, як ДСП (деревно-стружкова плита) та ЛДСП (ламінована деревно-стружкова плита). За самому назвою можна зрозуміти, що основа тут – натуральний деревне матеріал. Цей матеріал теж можна назвати екологічним, так як кількість формальдегідів в смолах, які пов'язують деревну стружку дуже в невеликому кількості.

 ДСП - екологічний матеріал для меблів

Але! Дивіться не попадіться. Буває таке, що виробники меблів роблять меблі з неякісного та неекологічних ДСП, наявність формальдегідів в ній тоді виходить в дуже великому кількості. Щоб застрахуватися від цього, вимагайте від виробника наявність сертифіката, на наявність формальдегідів існують нормативи. Також, якщо ви відкриєте шухлядки меблів, зроблені з ДСП з великим вмістом формальдегідів, то ви відчуєте запах цієї «хімії».

ЛДСП – дуже жорстка, міцна, добре тримає цвяхи.

МДФ – дорожчі, ніж ДСП. Це деревно-волокниста плита.

 МДФ - це деревно-волокниста плита

Проводять цей матеріал без допомоги зв'язувальних речовин, шляхом пресування дрібних деревних частинок. МДФ – дуже міцна, дозволяє робити різні розміри та різні покриття, сильно стійка до волозі. Тому, перш ніж замовляти, наприклад, корпусні меблі з МДФ, подумайте про тому, що це може обійтися вам недешево, але ціна стоїть того!

 

Бажаю Вам оточувати себе якісної екологічної меблями!

 

З повагою, Федот корпускул, експерт по корпусних меблів інтернет-магазину Омеблі.

 

 

 

Ця стаття захищена авторським правом. При розміщенні цієї статті на іншому сайті активна індексується посилання на www.omebli.ua  обов'язкове.