Мода на меблі. Хто її встановлює?

Зазвичай ми все знаємо, що модно в цьому сезоні, що потихеньку стає застарілим, а що готуватися стати ультрамодним. Може бути, мода управляє нами? Або таки ми нею? А поширюється Чи модна «епідемія» на меблі? І нарешті, хто встановлює модні правила в меблевій галузі?

Питань багато та стоїть знайти на них відповіді!

Фахівці говорять, що мода в світі меблів подібна по своєї динаміці з автомобільної. Тут зміна трендів та тенденцій відбувається НЕ сезонно, а набагато повільніше. Причина того – довга розробка та випуск нової моделі, особливо, якщо це меблі ручної роботи, для створення якої потрібні 1,5-3 року.

Модні провокатори: дизайнери, споживачі або журнали?

  • Дизайнери. Мода та її тенденції – їх робота та заробіток. Саме тому регулярна зміна трендів - це хороший економічний важіль. Споживач навіть НЕ зрозуміє, як його «підштовхнули» до покупці, просто вселивши, що немодним бути «незатишно».

Хороші дизайнери часто стають авторами модних меблевих революцій, до наприклад, впровадження в побут шаф-купе (вбудованих, радіальних). Посередні дизайнери генерують модні концепції, роблять ставку на колір, фактури.

Dizaynerskaya mebel

Якщо говорити конкретніше, то майже все меблеві тренди родом з Італії. Имено італійським дизайнерам вдається передбачати попит, тримати в тонусі всю меблеву галузь. І ще нюанс – італійці практично ніколи НЕ створюють меблі для співвітчизників. Вони орієнтовані на весь світ та для Росії, України, Франції та інших країн придумують щось своє, пов'язане з менталітетом конкретної нації.

  • Продавці. До жаль, свобода творчості для меблевого дизайнера всього-лише нездійсненна мрія. Сегодня «обриси» трендів їм диктують виробники, заінтеерсованние в перша чергу в прибутку. Маючи досвід та знаючи основні потреби різних шарів населення, продавці вибирають для виробництва тільки то, що буде користуватися попитом. Авангардні, занадто ексклюзивні моделі меблів теж можуть бути випущені, але тільки в одиничному примірнику.

Eksklyuzivnaya mebel

Місце такого авангарду – на виставці, де продавці будуть «промацувати» споживачів, стимулювати їх попит, збуджувати увагу.

Повірте, у них для цього є різні методи!

  • Покупці. Есді дизайнер це «передавач» ідей, то споживач – «приймач». Саме він в кінцевому підсумку «голосує рублем», робить навіть якийсь «замовлення» на меблі. Вгадати або почути цей замовлення – завдання виробника та великі марки та компанії з цим справляються чудово. Більш того, деякі, враховуючи жорстку конкуренцію в меблевому світі, йдуть на крок попереду.

«Я тільки подумала, а такої шафа вже є!», - вигукують жінки на виставці, НЕ розуміючи, що досвідчені продавці ще в минулий раз «списали» їх потреба. Як це робиться? З допомогою численних маркетингових досліджень, міні-анкет, які пропонують заповнити в магазині, на виставці, презентації.

Як говорять фахівці, для споживачів Росії та України характерна деяка інерційність. Простіше говорячи – то, що модно в Європі, до нам дійде року через три.

Хто в цьому винен? Виробники, які прагнуть «вичавити» все, що можливо з популярних трендів. Для них вигідніше серійно виробляти «вічну класику», ніж швидко переключитися на модний в європейських країнах «модерн».

Mebelnyy modern

  • Журнали, виставки. Нові напрямки та тренди далеко не відразу доходять до споживача. А якщо та з'являються вперше, то тільки на сторінках журналів, виставках, презентаціях. Саме ці кошти стають «провідниками» ідей та їх «вбивцями». Те, що з'явилося на виставці, та було прихильно оцінено споживачами (НЕ експертами!) може з'явитися в масової продажу через 3-4 року.

Ось так формується мода на меблі. Тут, як та в більшості інших галузей, «інновації» суперничають з «прибутковістю» та останнім завжди виграє.

Чи не хочете, щоб на ваші меблеві переваги впливали? Волієте мати щось ексклюзивне? Є два варіанта: робіть меблі самі по своїм ескізами або замовляйте на фабриці по власним дизайн-проектом.

Буде дорого, але оригінально!


 

З повагою, Сергій Пастухов, керівник інтернет-магазину меблів Omebli.ua

 


 

Ця стаття захищена авторським правом. При розміщенні цієї статті на іншому сайті активна індексуєме посилання на www.omebli.ua  обов'язкове.